Punkt ksero – jak go otworzyć?

Punkt ksero – jak go otworzyć?

Postęp technologiczny sprawia, że wszelkie dokumenty zazwyczaj mają obieg elektroniczny. W związku z tym, otwarcie własnego biznesu w postaci punktu ksero, może się wydawać ryzykownym pomysłem. Jednak jeśli biznes zostanie zbudowany na podstawie ciągłego rozwoju i będzie dążyć do poszerzania usług, wtedy właściciel z pewnością osiągnie sukces. W naszym tekście przedstawiamy kilka porad dla osób, które myślą o otwarciu własnego punktu ksero. Zapraszamy do lektury!

Wyposażenie i świadczone usługi

Jeśli chcesz otworzyć własny punkt ksero, musisz być świadomy, że niestety sama usługa kopiowania dokumentów czy ich drukowania nie wystarczy. Na tle silnej konkurencji usług muszą obejmować nie tylko kserowanie, lecz także druk w kolorze. W tym celu z pewnością przyda się kolorowy papier ksero. Do punktu będą przychodziły osoby, mające kontakt z dużą ilością dokumentów. W praktyce to są uczniowie, studenci, urzędnicy i osoby, które nie dysponują własną drukarką. Jeśli chcesz zwiększyć obrót, warto w swojej ofercie uwzględnić usługi takie jak bindowanie, oprawianie, druk etykiet i laminowanie. Z usług bindowania i oprawiania prac z pewnością skorzystają wszyscy uczniowie i studenci, piszący wypracowania i obszerne prace pisemne. Co roku setki studentów kończy studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie tak więc to doskonała okazja, aby wydrukować i oprawić swoją pracę dyplomową. Oprócz powyższych usług warto zapewnić odpowiedni towar. Chodzi oczywiście o artykuły biurowe, czyli teczki, długopisy, pisaki, zszywacze ołówki automatyczne, segregatory, koszulki, oprawy i karteczki samoprzylepne.

Drukarka to nie wszystko

Opracowując biznesplan, musisz w nim uwzględnić dobór urządzeń, pozwalających prowadzić dobry punkt ksero. Podstawą są oczywiście kserokopiarki, które wyróżniają się efektywnością i wydajnością. Otwierając własny punkt ksero najlepiej rozpocząć prowadzenie biznesu od dwóch drukarek, najlepiej które są automatyczne i laserowe. Wysoka wydajność maszyn pozwoli drukować podręczniki, które nadal zamawiają uczniowie z uwagi na wysokie ceny materiałów edukacyjnych. Laserowy sprzęt pozwala zmniejszyć ilość tuszu, co z pewnością wpłynie na oszczędności. Wielu przedsiębiorców posiadających punkty ksero kupują sprzęt używany lub biorą go w leasing. Przedstawione rozwiązania pozwalają dobrze rozpocząć biznes.

Lokalizacja własnego biznesu

Chcąc cieszyć się wysokimi zyskami najlepiej otworzyć punkt ksero w dobrej lokalizacji. Czyli jakiej? Blisko węzłów komunikacyjnych, urzędów, kampusów studenckich i zakładów pracy. Dobrą sytuację biznesową mają także punkty położone blisko centrum.