Poznaj nowoczesne narzędzia terapeutyczne

Poznaj nowoczesne narzędzia terapeutyczne

Pracujesz z dziećmi, które borykają się z problemami w nauce? A może masz do czynienia z osobami, które przebyły urazy mózgu, lub mają trudności z koncentracją? Poniżej prezentujemy konkretne narzędzie, które umożliwi także przeprowadzenie treningu relaksacyjnego!

Aparat Biofeedback - sprzęt do zadań specjalnych

Jeżeli chcesz budować swoją markę eksperta, zależy Ci na pracy na najnowocześniejszym sprzęcie - jesteś w dobrym miejscu! Warto, abyś przyjrzał się aparatowi EEG DigiTrack, który pozwoli Ci na jednoczesne podłączenie dwóch lub nawet czterech kanałów do EEG oraz jednego do EKG. Innowacja w zakresie tego urządzenia polega na możliwości pracy z grami osadzonymi w wirtualnej rzeczywistości (VR). Dzięki temu szczególnie Ci młodsi pacjenci czerpią jeszcze większą przyjemność w ramach korzystania z takiego aparatu. Wynika to przede wszystkim z możliwości przeniesienia się do trójwymiarowego świata - w efekcie można doświadczyć zupełnie innej jakości treningu! Jeżeli zależy Ci na pracy z nowymi technologiami - zdecydowanie warto zainwestować w Biofeedback. Sprzęt jest dedykowany także w pracy z osobami z autyzmem. Wygoda podczas korzystania z tego rozwiązania wyraża się także w możliwości sporządzania notatek w trakcie sesji oraz zgromadzenia listy ulubionych filmów pacjenta. Krzywa uczenia pozwala na klarowne przedstawienie progresu w terapii.

Gdzie szukać innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą usprawnić pracę?

Punktem wyjściowym powinno być tutaj regularne uczestnictwo we wszelkiego rodzaju kongresach zagranicznych i konferencjach. Dzięki temu masz możliwość obcowania z nowinkami z branży oraz zaznajomieniu się z efektami, jakie przynoszą. To również szansa na odświeżenie kontaktów i nawiązanie nowych. To niezwykle cenne doświadczenie - jeżeli np. będziesz potrzebował konsultacji w trudnych przypadkach - warto mieć zaufane grono osób, które możesz poprosić o merytoryczne wsparcie. Zaplanuj swój udział w wybranych wydarzeniach chociaż raz do roku - taki powiew świeżości na pewno będzie miał pozytywny wpływ na Twoją praktykę zawodową i na lepsze efekty w pracy z Twoimi pacjentami.

Nieustanny rozwój jest wpisany w dynamikę zawodu lekarskiego

Zarówno neurolodzy jak i przedstawiciele innych zawodów medycznych są zobligowani do tego, aby stale poszerzać swoją wiedzę. W obecnych czasach postęp technologiczny następuje naprawdę szybko, dlatego warto bazować na jej zdobyczach. Z pewnością przełoży się to na osiągnięciu lepszych rezultatów w procesie leczenia. Trzymaj rękę na pulsie i wykorzystuj nowe rozwiązania!