Bramki wejściowe w systemie kontroli biletów – w jaki sposób działają?

Bramki wejściowe w systemie kontroli biletów – w jaki sposób działają?

Każdy organizator imprez masowych dobrze wie, jak wiele energii, czasu i funduszy przeznacza się na kontrolę przepływu osób biorących udział w wydarzeniu. Niestety, często zdarza się że na organizowanym koncercie znajdują się osoby, które nie kupiły biletu wstępu na dane wydarzenie. W jaki sposób uszczelnić przepływ osób na imprezie masowej? Poznaj rozwiązanie od lat stosowane na stacjach metra i lotniskach – bramki wejściowe pozwolą Ci na przejęcie pełnej kontroli dostępu na teren wydarzenia.

Obrotowe bramki wejściowe w systemie KD

Obrotowe bramki wejściowe stanowią jeden z kluczowych elementów systemu KD na każdym lotnisku. System KD to inaczej system kontroli dostępu. Czyli system, w ramach którego urządzenia mechaniczne i elektroniczne współpracują koordynowane przez system informatyczny, który udziela dostępów do poszczególnych stref. Strefą w ramach danego systemu KD może być na przykład pomieszczenie, część budynku, peron lub teren imprezy. Urządzeniami działającymi w ramach systemu mogą być na automatyczne zamki w drzwiach i skanery kodów lub kart zbliżeniowych. Alternatywą dla wspomnianych drzwi z automatycznym zamkiem, mogą być także obrotowe bramki wejściowe.

Obrotowe bramki wejściowe na imprezie masowej

Stosowanie bramek wejściowych w punktach wstępu na teren obiektów takich jak hale widowiskowe czy stadiony nie jest niczym nowym. Rozwiązanie to umożliwia podawanie dokładnej ilości osób biorących udział w wydarzeniu. Dodamy, że bramka jest również przeszkodą, która skutecznie zniechęca osoby nieuprawnione, do wkroczenia na teren imprezy i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dzięki bramkom obrotowym poznasz dokładną ilość uczestników wydarzenia

Jakie są największe zalety bramek obrotowych w kontekście wykorzystania ich na imprezie masowej? Jak już wspomnieliśmy, rozwiązanie to umożliwia poznanie dokładniej liczby osób biorących udział w imprezie, ponieważ uczestników policzymy po skanach, a nie po sprzedanych biletach. Jeżeli chodzi o zaprogramowanie bramek na otwieranie się po zeskanowaniu danego kodu, to w tym zakresie polecamy podjęcie współpracy z ich dostawcą. Zazwyczaj taka firma oferuje rozwiązania informatyczne, które obsługują dany system KD. Najczęściej do takiego systemu wgrywa się wcześniej kody kreskowe lub kody QR, które później znajdują się również na biletach. Taki kod jest zawsze unikalny i występuje wyłącznie na jednym bilecie. System po rozpoznaniu tego kodu otwiera bramkę, przez którą może przejść wyłącznie jedna osoba oraz zapisuje jej udział w statystykach.